Prostorová dezinfekce


Ošetření vašich prostor polymerovým dezinfekčním přípravkem

Čisté prostředí výrazně snižuje riziko šíření virů, bakterií a plísní v prostorách. Během několika málo hodin jsme schopni provést preventivní aplikaci neagresivního prostředku ve
formě vymlžení studeným aerosolem s účinnou dezinfekční nechlorovou látkou. Již po 20-30 minutách působení polymerního dezinfekčního přípravku je možné prostory opět využívat. Nejedná se pouze o prevenci v současné situaci, prostorová dezinfekce snižuje riziko šíření virů a baktérií i během dalších epidemií, jakými je například klasická chřipka, proto je vhodné ji provádět opakovaně.

Příklady využití
▪ Zdravotnická zařízení a sociální ústavy
▪ Úřady, instituce, divadla, muzea
▪ Školy, školky, domovy důchodců
▪ Hromadná doprava, letiště
▪ Potravinářství, veřejné stravování, hotely, průmyslové podniky
▪ Hudební kluby, fitcentra, tělocvičny
▪ Rodinné a bytové domy

 
Polymerová dezinfekce
▪ Prostředek nemá žádný zápach typický pro dezinfekce, je bezbarvý
▪ Nepoškozuje, oproti chlórovým, alkoholickým či aldehydickým přípravkům, jakékoli
povrchy
▪ Ošetřením ve formě aerosolu vznikne na povrchu velmi tenká polymerová vrstva s
dlouhodobou ochranou (až několik týdnů). Ideální doba působení v ošetřovaném prostoru
20-30 min
▪ Optimální velikost kapének do 30 mikrometrů umožňuje, aby aerosol zcela pokryl
ošetřovaný prostor a měl při ošetření maximální účinek


Výhody, bezpečnost, efektivita
▪ Dlouhotrvající ochrana, všestranné použití
▪ Povrch ošetřený polymerními přípravky vykazuje výrazné snížení rizika přenosu a šíření
virů, bakterií a plísní ▪ Šetrný k životnímu prostředí
▪ Neohrožuje bezpečnost člověka, zvířat a rostlin
▪ Nedráždí oči ani sliznice a nezpůsobuje alergické reakce
▪ Nepoškozuje žádné materiály, je nekorozivní
▪ Neobsahuje alkohol, aldehydy ani fenoly, je nehořlavý
▪ Snadné a rychlé použití s rychlým účinkem

Polymerová dezinfekce je dobrá prevence proti šíření virů a bakterií

Odborníci se shodují, že šíření koronaviru může v tuto chvíli zabránit pouze důsledná karanténa nakažených lidí a účinná dezinfekce všech prostor. Jedním z perspektivních směrů jsou dezinfekce na bázi nano technologií. Jako velice účinná se pak ukazuje polymerová bezchlórová dezinfekce. Vhodná je aplikace ve všech prostorách, jako jsou například školy, úřady, zdravotnická zařízení, kina, divadla, kancelářské a výrobní budovy, kde se vyskytují ve větším počtu ohrožené skupiny obyvatel. Cílem dezinfekce je zbavení se nežádoucích bakterií, virů a plísní, nicméně nikdy nelze dosáhnout 100% mikrobiologicky čistého prostředí na delší dobu. Zatímco běžně používané dezinfekce jsou často dráždivé, způsobují alergie, či poškozují povrchy, na který jsou nanášeny, tak polymerová dezinfekce označovaná jako P-HMG tato negativa nemá. Polymerová dezinfekce není pro lidi ani zvířata toxická, přitom dokáže pohlcovat a následně deaktivovat viry, tedy i aktuální koronaviry, se kterými přijde do kontaktu. P-HMG se nanáší jako bezbarvý, lidským okem neviditelný nano postřik, který vzhledem k tomu, že není těkavý, na dezinfikovaném povrchu vytvoří až na 21 dní vrstvu chránící ho před viry a dalšími nežádoucími mikroorganismy, čímž účinně bojuje proti jejich dalšímu šíření. Nyní v období epidemií bychom doporučili provádět aplikaci prostředku každých 7-14 dní, kvůli rychlémů šíření virů.

Praktické zkušenosti již mají s polymerovou dezinfekcí na Slovensku, kde uspěla v testech jak v místech, která jsou velmi citlivá na všechny mikroorganismy (onkologická oddělení nemocnic), tak například ve výrobních závodech velkých automobilek, kde jimi byla dezinfikována vzduchotechnika. Kromě mikrobiologických rozborů před a po ošetření, jež jednoznačně potvrdily účinnost polymerové dezinfekce, existují i praktické zkušenosti ze školních zařízení. Díky pravidelné aplikaci polymerové dezinfekce v bratislavské mateřské škole dokázali dramaticky snížit nemocnost dětí a zajistit si v daném období 85-90% docházku dětí do školky, což byl nejlepší výsledek v městské části. Běžná dezinfekce, která se nanáší pouze postřikem či rozprašování, zpravidla pokrývá pouze horní části dezinfikovaných předmětů, následně vlivem gravitace stéká. Polymerová nano dezinfekce díky svým elektrostatickým vlastnostem dokáže přilnout prakticky na jakémkoli povrchu a ze všech stran. Nanesená nano vrstva sice na daném předmětu zůstane až 3 týdny, nicméně praxe ze školních zařízení ukazuje, že je nejefektivnější, pokud je polymerová desinfekce aplikována 2x za měsíc. V případě potřeby lze u nás zakoupit i čistící prostředky, desinfekční ubrousky, dezinfekční gely a postřiky s obsahem polymerové dezinfekce.

Pošleme Vám nabídku

Máte zájem o cenovou nabídku našich služeb, nebojte se nám o ni napsat.

Napište nám